6 nyomós érv, ami miatt érdemes búzafűlevet fogyasztani

Búzafűlevet mi is készíthetünk, de kapható por formájában is. Rendszeres fogyasztásának számos pozitív élettani hatása van.

A búzafűben számos értékes vitamin és ásványi anyag található. Maga a búzafű otthoni körülmények között is előállítható búzaszemekből. Akkor a legértékesebb, ha eléri a 10-12 centiméteres magasságot, ekkor található meg benne ugyanis a legtöbb tápanyag. Az emberi gyomor sajnos nagyon nehezen emészti meg a búzafüvet önmagában, ezért fontos, hogy fogyasztás előtt préseljük le. Ha kényelmesebb módszert szeretnénk, akkor válasszuk a búzafű italport, ami egy pohár vízben elkeverve a legegyszerűbb módja, hogy élvezhessük a búzafű jótékony hatásait.

A búzafű tehát nem keverendő össze a búzával. A búzaszemnek magas a szénhidráttartalma, illetve tartalmaz gyulladáskeltő glutént is. Ezzel szemben a búzafű szálai sok hasznos tápanyagot rejtenek, mint például az enzimek, ásványi anyagok, klorofil, magnézium, kalcium, kálium, bétakarotin és B-17 vitamin. Nézzük, hogy mikor érdemes a búzafűlevet fogyasztani!

Segítséget nyújthat cukorbetegség esetén!

A búzafű jótékony hatású lehet cukorbetegség, illetve magas vércukorszint esetén, mert javíthatja a glükóz érzékenységet, amivel pedig segítheti az inzulint, hogy jobban működjön a testben.

A magas vércukorszintet számos tünet jelezheti, mint például a fáradtság, fejfájás, gyakori szomjúságérzet és a vizelési inger. Megfelelő kezelés nélkül hosszabb távon olyan súlyos egészségkárosodást okozhat, mint az idegkárosodás, a bőrfertőzés vagy látási problémák.

Laboratóriumi körülmények között már végeztek vizsgálatokat azzal kapcsolatban, hogy a búzafű pontosan milyen hatással van a vércukorszintre. Bár a kutatók további vizsgálatokat tartanak szükségesnek, állatokon végzett kísérletek alapján arra jutottak, hogy a búzafű kordában tarthatja, illetve szabályozhatja a vércukorszintet.

Támogatja a szív- és érrendszert!

A búzafű az egyik legjobb természetes vértisztító. Segíti a vörösvérsejtek termelődését, ezáltal erősíti az immunrendszert, valamint vérszegénység esetén is jótékony hatású lehet.

A búzafű képes lehet csökkenteni a koleszterinszintet. A koleszterint a szervezet termeli, elsősorban azért, hogy az érfalakon lévő sérüléseket begyógyítsa. Ha azonban tartós gyulladás áll fenn a szervezetben, akkor a szervezet túl sok koleszterint termel, ezáltal pedig megnő annak a kockázata, hogy a koleszterin lerakódik és érelzáródásokat okoz.

Bár a kutatók még csak állatokon végeztek vizsgálatokat, mégis úgy látják, hogy a búzafű rendszeres fogyasztása segíthet megelőzni a koleszterinproblémákat.

Segíti a máj munkáját!

A búzafű sokat segíthet a májnak megszabadulni a méreganyagoktól, így a máj hatékonyabban tudja végezni a feladatait. Egyes vizsgálatok megállapították, hogy ha alkoholfogyasztás előtt és után búzafüvet fogyasztunk, akkor nagyfokú védelmet nyújthatunk a májunk számára az alkohol romboló hatásaival szemben.


Segít csökkenteni a gyulladásokat!

A szervezetben meglévő gyulladások számos egészségügyi kockázattal járnak. Szakemberek szerint szinte minden súlyosabb betegség valamilyen tartósan fennálló gyulladásból indul ki, emiatt fontos, hogy odafigyeljünk a szervezet jelzéseire. A búzafű tartalmaz klorofilt, ami gyulladáscsökkentő hatásású, így segítségül hívhatjuk például olyan ízületi problémák esetén, mint az ízületi gyulladás vagy a porckopás. Fogyasztásával felgyorsulhat az ízületek és a porcok regenerálódása.

A búzafű gyulladáscsökkentő hatását több tanulmányban is vizsgálták. Egy 23 ember részvételével végzett megfigyelés során például vastagbélgyulladásra, illetve vastagbél gyulladásával járó betegségekre adtak búzafűlevet. A résztvevők egy hónapon keresztül fogyasztottak napi 1 dl búzafűlevet, melynek hatására a betegségük súlyossága csökkent.

Kemoterápia esetén segítheti a méregtelenítést!

A búzafű fogyasztása jótékony hatású lehet kemoterápia során és után. A kemoterápia után fontos a regenerálódás, ehhez pedig a búzafű segítséget nyújthat, ugyanis csökkenteni tudja a mérgezés szintjét és erejét, ami a kemoterápiás gyógyszerek hatására alakul ki.

Javítja az anyagcserét!

A búzafű felgyorsíthatja az anyagcserét úgy, hogy segít a sejteknek megszabadulni a méreganyagoktól. Hála a búzafű enzim és klorofiltartalmának több energiánk lesz, kevésbé leszünk fáradékonyak, sőt a fogyókúránkra is jótékony hatással lehet. Ezen felül tartalmaz még fenolokat is, melyek segítenek megkötni és kiüríteni a káros nehézfémeket, ami lerakódhatnak a májban és a vastagbélben.

Ha úgy érezzük, hogy az emésztőrendszerünk nincs igazán jó állapotban, akkor a búzafű fogyasztásával javíthatunk a minőségén. Például ha túl sok cukrot, szénhidrátot, esetleg gabonát fogyasztottunk és emiatt felborult a gyomor egyensúlya, akkor egy búzafű kúra sokat segíthet. Fogyasztásával a bél falainál lévő apró izmok működése aktívabb lesz, így a belek hatékonyabban tudnak mozogni, azaz hatékonyabban távolítják el a salakanyagokat.

Hogyan fogyasszuk a búzafüvet?

Búzafüvet otthon is előállíthatunk, azonban fontos, hogy a fűszálakat önmagukban nagyon nehezen tudja megemészteni a szervezetünk. Ezért, ha mi magunk szeretnénk búzafüvet termeszteni, akkor vessük el a búzaszemeket, majd körülbelül 10-12 centiméteres magasság esetén vágjuk le és turmixoljuk össze. A kész turmixot egy gézlap segítségével szűrjük meg és készen is van a saját búzafűlevünk.

Ha kényelmesebb módszert választanánk, akkor a MannaVita Búzafű italport nekünk találták ki, ugyanis ez a búzaszálak porításával készül, vagyis benne van minden értékes vitamin és ásványi anyag. Nekünk nem kell mást tenni, mint az italport vízben elkeverni és elfogyasztani.

A búzafűlevet lehet rendszeres is fogyasztani, de ha nem szeretnénk, akkor érdemes évszakonként egy-egy kúrát elvégezni, ami azt jelenti, hogy 2-3 hétig, intenzíven fogyasztjuk, akár napi 2 alkalommal is.

Forrás:
https://www.youtube.com/watch?v=VFOiAbvB4Gw
https://www.healthline.com/nutrition/wheatgrass-benefits 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4678994/ 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28115753 
https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lower-cholesterol 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5534514/ 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21715255/ 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17571966  

Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 850 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute